Pillangó Csoport

 

Csoportban dolgozó óvodapedagógusok:

Nagyné Kozma Andrea

Simonné Szabó Ildiko

Dajkanéni:

Vass Istvánné Margitka néni 

A 2012- 2013-as nevelési évet 23 kisgyermekkel nyitottuk. Csoportunk vegyes életkorú csoport. Több éves hagyomány immár, hogy a szülők kérésére csoportunkba kerülnek a már idejáró gyerekek kisebb testvérei, rokonai, barátai. Így tehát elmondhatjuk magunkról, hogy  szinte egy nagy család vagyunk. Az idei évben 5 kiscsoportos korú, 13 középsős-, 5 nagycsoportos korú gyermekünk van. A beszoktatás a vegyes életkorú csoportnak is köszönhetően, szinte zökkenőmentes volt. A kicsik többségének egyáltalán nem volt új a környezet, sem az itt dolgozó felnőttek, és a csoportba járó gyerekek, hiszen a nyár folyamán lehetőség nyílt rá, hogy meglátogassanak bennünket. Ily módon a szülők és a gyerekek is betekintést nyerhettek mindennapjainkba.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermek jól érezze magát az óvodában. A játék a kisgyerek létszükséglete, áthatja az óvodai élet minden tevékenységét.  A gyerekek a játék útján ismerkednek a világgal, a tárgyakkal, azok tulajdonságaival, a valóság jelenségeivel, eseményeivel, hatással van a gyerekek értelmi képességeinek   fejlődésére.

 

A gyermekek kíváncsisága, alkotási vágya, utánzási kedve igen nagy ebben az életkorban. Erre alapoztunk, amikor egyre inkább kezdtük beépíteni tevékenységeink közé a bábos, mozgásos szituációs játékokat, improvizációs játékokat. A bábjátékot szívesen alkalmazzuk a gyermeki személyiség fejlesztésében, mivel a bábjáték során a megszemélyesítő, önkifejező játék által indirekt módon fejlődik a kisgyermek személyisége, kommunikációs -, beszéd -, mozgás -, ritmuskészsége és kreativitása. A témával kapcsolatban kidolgoztunk egy „jó gyakorlatot” is, mely iránt már több óvoda is érdeklődött.

 

 

Fontos feladatunknak tartjuk: a természettel való ismerkedést, a természet megszerettetését, védelmét. Ezért gyakran kirándulunk a helyi arborétumba, ahol a gyerekek közvetlenül megfigyelhetik az évszakok változását, a növények, állatok életközösségét.

 

Végezetül bemutatkozásunkat egy idézettel szeretnénk zárni:

 

„A gyermek lelke olyan, mint a tükör, mely váltakozva fordul új és új irányba s fényt keres, napok, holdak, csillagok, vagy pislogó gyertyák fényét, mit önmagáról visszatükrözhessen.”

Wass Albert/